Blefaroplastika - operace horních a dolních očních víček

V oblasti očních víček dochází ke ztrátě elasticity kůže což má za následek vytváření kožních nadbytků. Současně vznikají i tzv. tukové prolapsy, které jsou nápadné zejména v oblasti dolních víček a vnitřních koutcích víček horních. Na vzniku těchto změn se uplatňuje zejména věk, genetická predispozice, životospráva, popřípadě další onemocnění.

Operaci očních víček provádíme v rámci ambulantního zákroku v lokální anestezii. V průběhu operace je odstraňována jak přebytečná kůže, tak i tukové prolapsy.

Před zákrokem

Před zákrokem je nejdůležitějším opatřením vyvarovat se užívání léků, které vedou ke zhoršení krvácení.3 týdny před zákrokem vynechat přípravky s obsahem kyseliny salicylové(aspirin,acylpirin), nejsou vhodná ani nesteroidní antirevmatika (ibalgin).
U některých klientů před zákrokem doporučujeme oční vyšetření.

Po zákroku

Obecně klidový režim, hlavu ve zvýšené poloze, možno ledovat, v případě potřeby analgetika. Po zákroku dochází ke vzniku modřin a otoků, které jsou nejnápadnější 2.-3.den po zákroku. Intenzita otoků a modřin, stejně jako doba potřebná k jejich vstřebání je individuální.

Stehy se vyndávají 7. den po zákroku, týden po vyndání stehů doporučujeme ponechat jizvičky v klidu, neošetřovat kosmetickými přípravky, neprovádět masáže. Asi 4-6 týdnů je vhodná fotoprotekce, jizvičky se po 3-4měsících stávají zcela nenápadnými.

Naše Ordinace

Kontakt

Derma Klánovice s.r.o.

Slavětínská 83,
Klánovice
190 14 Praha

tel. 281 962 097
mob. 777 090 467

Mapka