Aplikace botulotoxinu

V estetické dermatologii je botulotoxin využíván ke korekci mimických vrásek a pocení.

MIMICKÉ VRÁSKY

Jedná se o látku, která vede k uvolnění svalové kontrakce. Nejčastěji ošetřovanými lokalitami jsou proto oblast mezi obočím, čelo, vějířky kolem očí – tzv.vranní stopy, kde dochází ke vzniku vrásek v důsledku aktivity mimických svalů.

Zákrok nevyžaduje anestezii, botulotoxin je vpravován přímo do svalu velmi jemnými jehličkami. Efekt nastupuje 3. až 10. den po aplikaci, trvání účinku je individuální, průměrná doba 6 měsíců.
U hlubších tzv. fixovaných vrásek je vhodná kombinace s augmentací kyselinou hyaluronovou.

Po aplikaci může krátkodobě přetrvávat zarudnutí v místech aplikace, které odezní za cca 15-20 min., mohou být i drobné modřinka. Vhodné po zákroku je setrvat asi 4hodiny ve vertikální poloze, nepředklánět se, týden vynechat kosmetické ošetření, masáž obličeje a saunu.

HYPERHIDRÓZA

Nadměrné pocení je způsobeno zvýšenou činností potních žláz. Nejčastěji postiženými lokalitami je oblast podpaží, dlaně, plosky, čelo a zátylek.

Efekt botulotoxinu v této indikaci je založen na blokádě přenosu vzruchu z nervového vlákna na potní žlázy, což způsobuje inaktivitu potních žláz.

Botulotoxin je aplikován jemnými jehličkami do celé postižené lokality, odstup jednotlivých vpichů je asi 1cm. Zákrok se provádí po předchozí lokální anestezii Emla krémem. Účinek nastupuje 2.-10. den po aplikaci, doba trvání účinku je 8-10 měsíců.

Naše Ordinace

Kontakt

Derma Klánovice s.r.o.

Slavětínská 83,
Klánovice
190 14 Praha

tel. 281 962 097
mob. 777 090 467

Mapka